11. úkol

Film

Dneska jsem byla opravdu ráda, že jsem včerejší úkol neodložila a nemusela nikde nahánět kačenky. Od rána pršelo, nebo se aspoň honily přeháňky. Prostě den na pěkný film jako stvořený.

sýrové krekry

Odpoledne jsem upekla rychlé sýrové krekry. Je jich plný internet, takže nic nového pod sluncem. Taky to není žádná dieta, ale jak už to tak bývá, jsou nebezpečně žravé.
Na jeden plech potřebujeme: 100 g hladké mouky, 100 g másla, 100 g tvrdého sýra, 1 žloutek a sůl

Sýr doporučuji nějaký výraznější než eidam, já jsem použila zbytek ementálu a doplnila parmazánem. Sýr nastrouháme na jemném struhadle, přidáme mouku, žloutek a kostičky studeného másla. Vše zpracujeme do nelepivé koule. Pracujeme rychle a těsto moc netrápíme. Toto těsto patří do rodiny křehkých těst, přílišná péče se nám tudíž nevyplatí a krekry budou tvrdé. Hotové těsto zabalíme do potravinové fólie a dopřejeme mu hodinu odpočinku v lednici. Po hodině těsto vyndáme, rozdělíme na 4 díly a na mírně pomoučené podložce rozválíme na malé placky vysoké asi 4 mm. Placičky rádýlkem rozdělíme na osminy a do každého dílku brčkem nastřílíme otvory. Trojúhelníčky naskládáme na plech vyložený pečícím papírem a lehce posypeme solí. Pečeme v předehřáté troubě na 180 °C 10–15 minut.

Pokud máte víc času, můžete vyzkoušet krekry od Florentýny, recept je na webu Kuchařky pro dceru. 😉

sýrové krekry

A já si pustila pohádku Tři bratři a vesele u ní chroupu krekry. Tuhle pohádku mám ráda, pobíhají mi tam hezcí chlapci, často polonazí a ještě u toho hezky zpívají. 😀